Dlaczego warto wybrać gumowe gąsienice do koparki?

Zasady eksploatacji koparek w okresie jesienno-zimowym
22 października, 2020
Osprzęt do koparek – sposób na zwiększenie wydajności Twojej maszyny
30 listopada, 2020

Dlaczego warto wybrać gumowe gąsienice do koparki?

Obecnie na rynku dostępne są klasyczne gąsienice stalowe oraz ich nowsza wersja, czyli gąsienice gumowe, które od dłuższego czasu robią prawdziwą furorę. Dlaczego gąsienice gumowe są tak popularne, a także jakie są ich zalety? Sprawdźmy!

Gąsienice gumowe – odpowiedź na rosnące wymagania

Gąsienice przez bardzo długi czas wykonywane były wyłącznie ze stali. Jednakże pojawiające się zapotrzebowanie na lżejsze wersje sprawiło, że na rynku zaczęły pojawiać się wersje gumowe. Dlaczego postawiono akurat na ten surowiec? Otóż przede wszystkim chodziło o niepowielanie wad swojego poprzednika. Jak się również okazało, wybór gumy przyniósł sporo korzyści.

Zalety stosowania gąsienic gumowych do koparki

Zastosowanie gumy wpłynęło w znacznym stopniu na zmniejszenie wagi maszyny, a co za tym idzie – ograniczyło oddziaływanie sprzętu na podłoże. Prace wykonywane koparką z gumowymi gąsienicami nie powodują tak dużych uszkodzeń gruntu, jak w przypadku gąsienic stalowych. Ponadto fakt, że maszyna jest o wiele lżejsza, wpływa pozytywnie na jej manewrowość. Dodatkowo guma charakteryzuje się znacznym tarciem, a to również znacząco ułatwia obsługę maszyny.

Pozytywny wpływ na ergonomię pracy

Kolejną zaletą gąsienic gumowych, o której pragniemy wspomnieć, jest redukcja wibracji. Guma w dużym stopniu pochłania drgania oraz zmniejsza hałas, dzięki czemu nie przedostaje się on w takiej skali do kabiny operatora. A to wpływa pozytywnie na ergonomię oraz komfort nawet wielogodzinnej pracy.

Łatwa wymiana gąsienic gumowych

Niewątpliwą zaletą gąsienic gumowych jest ich bezproblemowa eksploatacja. Otóż w przypadku zużycia należy je po prostu wymienić na nowy egzemplarz (o sposobie wymiany gąsienicy gumowej w koparce pisaliśmy tutaj).

Gąsienice gumowe dostępne w Entrack

Posiadamy bogatą ofertę gąsienic gumowych od wielu znamienitych marek, jak m.in. Caterpillar, Kubota, Komatsu, Volvo, ale również od naszej szwedzkiej marki NTP Nordic Track Parts. Zachęcamy do bliższego poznania naszych produktów w kategorii: gąsienice gumowe.

Komentarze są wyłączone.