Lemiesze do ładowarek

Ładowarka łyżkowa niezwykle ułatwia prace budowlane – w końcu to, co trzeba by było robić rękami, wykonuje maszyna. Dzięki niej prace przebiegają o wiele sprawniej, a także są bardziej efektywne. Rodzaj osprzętu, jakim są lemiesze do ładowarek, pozwala na bezpieczną pracę oraz dłuższą żywotność sprzętu.

Lemiesze ładowarek wysokiej jakości

Ładowarka łyżkowa przeznaczona jest do załadunku oraz transportowania na małych odległościach powstałego w czasie prac budowlanych urobku. Części osprzętu, jakim jest łyżka, czyli lemiesze ładowarek (podobnie jak koparek) powinny być wykonane z wysokiej jakości materiałów, które nieco różnią się od tych, z których została wykonana sama łyżka. Jako że sprzęt ten jest wykorzystywany również do wybierania gruntu, powinien być niezwykle wytrzymały i nie ulegać deformacji. Dlaczego? Głównym powodem jest przede wszystkim to, że to właśnie lemiesze ładowarek są odpowiedzialne za stabilizację i ochronę łyżki. Jeśli ta ulegnie starciu (przez co będzie zbyt cienka) i deformacji, to właśnie lemiesze sprawią, że prace budowlane jeszcze przez pewien czas – jednak nie zbyt długi – będą mogły być nadal wykonywane. Co więcej, lemiesze ładowarek łyżkowych mają często kontakt z trudną glebą i ciężkimi materiałami – właśnie dlatego nie mogą być one zbyt miękkie i pochodzić z niepewnych źródeł. Zarówno gwarancja twardości, którą daje wykonanie lemiesza w hucie, jak i gwarancja producenta dadzą nam pewność, że lemiesze do ładowarek sprostają wymaganiom i bez zarzutu będą pełnić swoje funkcje.

lemiesze do ładowarek

Lemiesze do ładowarek łyżkowych wykonane ze stali

Szczególnie polecanymi lemieszami do ładowarek są przede wszystkim te, które zostały wykonane ze stali trudnościeralnej. Jak już wspomniano, te lemiesze, które wykonane zostały w hucie, posiadają gwarancję twardości – dzięki temu możemy być pewni, że ich żywotność będzie o wiele dłuższa niż w przypadku nieco bardziej miękkiego osprzętu. Do tego typu prac budowlanych doskonale nadają się lemiesze o twardości 500HB. Entrack oferuje również swoim klientom przycinanie sztang na specjalne życzenie. Taka propozycja to doskonałe rozwiązanie dla piaskowni, kopalni, cementowni, żwirowni czy betoniarni, które potrzebują określonych wymiarów. O czym warto jeszcze pamiętać, wybierając lemiesze do ładowarek łyżkowych wykonane ze stali? Przede wszystkim o atestach i certyfikatach – bez nich nie możemy być pewni zakupionego przez nas produktu. Niezmiernie ważne są również parametry techniczne, których zakład musi ściśle przestrzegać. Ogromną rolę odgrywa również skład chemiczny stali. To właśnie od niego w dużej mierze zależy to, jak lemiesze będą sprawdzać się podczas pracy i czy będą służyć przez odpowiednio długi czas.

To tylko niewielka część obszernej wiedzy. Pamiętaj jednak, że decydując się na zakup osprzętu, zawsze warto skonsultować się ze specjalistą lub producentem. Aby mieć pewność, że zakupiony przez nas sprzęt będzie odpowiedni do konkretnego typu maszyny, warto zaznajomić się również z samą instrukcją obsługi. To właśnie tam w dużej mierze znajdziemy odpowiedzi na nurtujące nas pytania.

Jeśli jesteś zainteresowany naszymi produktami – zapraszamy do kontaktu!

Sprawdź również: lemiesze do spycharek, lemiesz do pługa, lemiesz koparki