Gąsienice stalowe

Gąsienice stalowe

Solidne podwozie gąsienicowe to podstawa, jeśli chcemy, by naszą koparką pracowało się wygodnie, sprawnie, ale też bezawaryjnie przez długi czas. Gąsienice w podwoziach gąsienicowych są najbardziej narażone na ścieranie, a co za tym idzie na awarie i usterki, dlatego też powinniśmy wybierać tylko takie, które będą jak najsolidniejsze i najbardziej wytrzymałe. W chwili obecnej najlepszym rozwiązaniem, jeśli zależy nam na wyjątkowej wytrzymałości są gąsienice stalowe, które są wyposażane w gumowe nakładki – no najlepsze gąsienice do koparek.

gąsienice stalowe

Gąsienice stalowe w koparce

Dostępność gąsienic stalowych

Jak powszechnie wiadomo, stal jest obecnie najbardziej wytrzymałym materiałem, z jakiego możemy skorzystać, dlatego też warto zdecydować się na zakup gąsienicy wykonanej właśnie z tego materiału. Im wyższa jakość stali, tym większa jej solidność i wytrzymałość, a dodatkowo, jeśli jest ona hartowana, staje się tym bardziej odporna na ścieranie i odkształcenia, a także złamania, którymi często grożą prace budowlane i ziemne, do których przecież są przeznaczone koparki korzystające z podwozi gąsienicowych. Gąsienice stalowe są z reguły łatwo dostępne, ponieważ zainteresowanie nimi jest bardzo duże i stale rośnie. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że nie do każdej koparki możemy z taką samą łatwością nabyć wykonane ze stali gąsienice do koparek. Na pewno nie będziemy mieli z tym problemu, jeżeli korzystamy z jednego z bardziej popularnych modeli koparek, do którego części, w tym również gąsienice są bardzo łatwo dostępne. Wówczas będzie to najwyżej kwestią oczekiwania na realizację zamówienia, jeśli w danym okresie popyt jest wyjątkowo duży. Gorzej jednak, jeżeli koparka, którą posiadamy, należy do rzadziej spotykanych i używanych urządzeń. Wówczas może się okazać, że przeznaczone do niej gąsienice stalowe są bardzo trudno dostępne lub muszą być wykonane na zamówienie, czego może nie podjąć się każdy producent. Dlatego też każdorazowo musimy być przygotowani na to, że interesujący nas producent może nie tylko nie mieć w danym momencie gąsienic stalowych przeznaczonych do naszej koparki, ale również musimy liczyć się z tym, że może nawet nie chcieć ich dla nas wyprodukować na zamówienie.

gąsienica stalowa

Stalowe podwozie gąsienicowe

Wytrzymałość gąsienic stalowych – gąsienice do koparek

Gąsienice stalowe są jednak najlepszym obecnie rozwiązaniem, ponieważ dzięki głównemu materiałowi, z którego są wykonane, czyli stali, są niezwykle wytrzymałe i mogą służyć nam bez problemów przez wiele lat. Z kolei dzięki gumowym nakładkom, które się na nie stosuje, można używać koparek na różnych powierzchniach – nie zniszczą one trawników czy chodników wykonanych z kostki brukowej. Równocześnie doskonale sprawdzają się w nawet najtrudniejszych warunkach terenowych. Dodatkową zaletą gąsienic stalowych jest ich niezwykle prosta instalacja na maszynie (jak na przykład gąsienice do koparek), która przebiega bez konieczności wymiany jakichkolwiek innych części podwozia. I oczywiście warto pamiętać o tym, że inwestycja w wykonane ze stali gąsienice zwróci nam się na pewno, ponieważ są one wytrzymałe ponad dwukrotnie bardziej od gąsienic gumowych.

Sprawdź również:

koła napędowe

łańcuchy do koparki

części do koparek

części do ładowarek

rolki jezdne