Lemiesze do spycharek

Lemiesze do spycharek powstały przede wszystkim z potrzeby spychania nieco lżejszych materiałów i przedmiotów, a także profilowania gruntu w sposób estetyczny i efektowny. Choć mogłoby się wydawać, że lemiesze do spycharek są kolejnym elementem osprzętu, jak każdy inny, to właśnie od nich zależy w dużej mierze, z jakim rodzajem spycharki mamy do czynienia. Sam ich rodzaj również nie może być przypadkowy.

Rodzaje spycharek, a lemiesze 

Ze względu na lemiesze do spycharek, można wyróżnić między innymi spycharki takie jak: 

  • bocznie przechylne — lemiesz do spycharki może być nastawialny prostopadle do kierunku jazdy,
  • czołowe — lemiesz do spycharki jest ustawiony prostopadle do kierunku jazdy,
  • uniwersalne — ustawienie lemiesza do spycharki w wielu pozycjach,
  • skośne — lemiesz spycharki ustawiony jest bokiem do kierunku jazdy,
  • segmentowe — lemiesz do koparki posiada zamontowane dodatkowe ściany po bocznych stronach.

Jak więc można zauważyć, rodzaje spycharek odgrywają niezwykle ważną rolę podczas wyboru lemieszy. Co więcej, nieodpowiednie dopasowanie lemieszy do spycharek może spowodować ich uszkodzenie, a nas narazić na koszty.

Ważne jest również to, w jaki sposób sterujemy lemieszem spycharki: hydraulicznie czy mechanicznie. Sama pozycja kierowcy jest również niezwykle ważna. Aby praca przebiegała bezpiecznie i komfortowo, kokpit nie powinien ograniczać ruchów osoby w nim pracującej. Ustawienie fotela z kolei powinno pozwalać na swobodne patrzenie do tyłu, a także obserwację lemiesza.

Lemiesze do spycharek – rodzaje

Lemiesze do spycharek również dają ogromne możliwości wyboru. W tym przypadku wyróżniamy między innymi: 

  • lemiesze do spycharek proste wyposażone w belki i siłowniki przechyłu, 
  • lemiesze spycharkowe półwklęsłe posiadające belki i siłowniki przechyłu,
  • lemiesze półwklęsłe z belkami i siłownikami nachylenia oraz przepychu, 
  • lemiesze do spycharek, które są sześcio położeniowe, z ramą C, wyposażone w siłowniki przechyłu i skrętu,
  • lemiesze skośne z ramą C i siłownikiem przechyłu.

Wybierając osprzęt, jakim są lemiesze do spycharek należy dokładnie określić model maszyn, a także to, w jakim celu będą one wykorzystywane. Dobór lemieszy powinien być oparty przede wszystkim na tym, na jakim rodzaju terenu będą one pracować,  a także z jaką masą będą musiały się zmierzyć. 

Jakość lemieszy do spycharek ma znaczenie 

Maszyny, które pracują na placach budowy to urządzenia, które wykonywane są z wysokiej jakości materiałów. Podczas ich produkcji wykorzystywane są najnowsze i najskuteczniejsze technologie, a precyzja tego procesu sprawia, że pełnią swoje funkcje najlepiej, jak to tylko możliwe. Lemiesze do maszyn, takich jak spycharki muszą być wykonane z taką samą precyzją i dokładnością. Warunki pracy maszyn nie należą do najłatwiejszych, tak więc wykorzystane do ich produkcji surowce muszą być najwyższej jakości. Ich konstrukcja musi być niezwykle wytrzymała, ponieważ ten rodzaj osprzętu jest eksploatowany niezwykle intensywnie. Z tego powodu najlepszą i najbardziej ekonomiczną opcją jest wybieranie produktów najwyższej jakości. Każda część maszyny budowlanej, jak i lemiesze wymagają czasem wymiany, aby móc działać sprawnie. Niemniej jednak sprawdzone produkty nie będą wymagały od nas ciągłej wymiany na nowe — to z kolei pozwoli nam nieco zaoszczędzić.
Nasze propozycje osprzętu znajdziesz tu: osprzęt.