Lemiesz koparki

Lemiesz koparki to niezwykle ważna część osprzętu. Dzięki niej maszyna może pracować bardziej efektywnie, a także bezpieczniej. Z kolei pracownicy budowy mają znacznie większą kontrolę nad tym, jak wykonywana jest praca oraz na jaką głębokość w glebie zanurza się sprzęt. Oto krótki zbiór informacji, z którymi warto się zapoznać przed wyborem osprzętu, jakim jest lemiesz do koparki.

Lemiesz do koparki — dlaczego jest taka ważna?

Przede wszystkim lemiesz koparki jako pierwsza ma kontakt z podłożem, na którym pracuje maszyna. To właśnie od ich stanu zależy cały przebieg pracy, dlatego jakość i wytrzymałość lemieszy koparek powinny być na jak najwyższym poziomie. Lemiesze do łyżek pełnią również funkcję stabilizującą i ochronną – gdy łyżka ulegnie deformacji lub starciu, to właśnie lemiesz koparki ją podtrzymuje, przez co prace budowlane mogą być wykonywane jeszcze przez jakiś czas. Stabilizuje ona także całą maszynę. Gdzie jednak montuje się lemiesz do koparki? Montaż lemiesza ma miejsce między gąsienicami na siłowniku hydraulicznym. Czasem stosuje się również ochronne lemiesze do koparek, które montowane są na lemieszach głównych. Lemiesz koparki daje możliwość zagarniania powstałego podczas prac urobku, ale również może wyrównywać teren, po którym porusza się koparka. Dzięki temu podwozie, jak i cała maszyna nie są narażone na jeszcze cięższe warunki. Co więcej, poprzez stabilizację za pomocą lemiesza, koparka zdecydowanie lżej pracuje, a co się z tym wiąże – zużywa mniej paliwa. Jest to zarówno ekonomiczne, jak i nieco bardziej ekologiczne rozwiązanie. Warto pamiętać, że podczas wymiany lemieszy należy użyć nowych śrub – zmniejszy to ryzyko niechcianej usterki i wpłynie na żywotność samego osprzętu.

lemiesz do łyżki koparki

Z czego wykonywana jest lemiesz do łyżki?

Jako że lemiesze do łyżek są znacznie bardziej narażone na zniszczenia i deformacje, to są one wykonane z nieco innego materiału, niż sama łyżka. Stal, z której zostaje wykonany lemiesz do łyżki, musi być najwyższej jakości oraz cechować się wysoką odpornością na zniszczenia i deformacje. Właśnie dlatego, najlepiej, aby lemiesz koparki był wykonany w hucie – dzięki temu posiada on gwarancję na jego twardość. Wszystko dzięki temu, że takie lemiesze hartowane są na wskroś, czyli w całości. W naszej ofercie posiadamy szczególnie polecane lemiesze do łyżek wykonane ze stali trudnościeralnej, której twardość wynosi 500HB. Warto pamiętać również o tym, że odpowiednia lemiesz do łyżki powinna powstać ze stali o dobrym składzie chemicznym, posiadać odpowiednie parametry techniczne oraz przede wszystkim atesty i certyfikaty. Właśnie dlatego, w lemiesze do koparek powinno się zaopatrywać u najlepszych producentów, a także zwracać uwagę na gwarancje.

Gdzie najlepiej zakupić lemiesz koparki?

Jak już wspomniano, lemiesze do łyżek powinny pochodzić od sprawdzonych dostawców, a także być wybierane pod kątem doświadczonych i pewnych producentów. Warto więc odwiedzać miejsca, takie jak Entrack, aby móc wybrać wysokiej jakości osprzęt dla naszej koparki. Taki wybór z pewnością wpłynie pozytywnie na żywotność nie tylko osprzętu, ale i maszyny. Ważne jest również, aby dokonywać zakupu nowych sprzętów – używane elementy często nie posiadają już gwarancji producenta, przez co podczas ewentualnych usterek możemy być narażeni na niemałe koszta. Pamiętajmy również, że jeśli nie jesteśmy pewni, dobrze skonsultować swój wybór ze specjalistą lub poprosić o pomoc pracownika sklepu. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że lemiesz do koparki jest odpowiednio dobrana.

Sprawdź również: lemiesze do ładowarek, lemiesze do spycharek, lemiesz do pługa