Zęby do koparek

Zęby do koparek to element osprzętu koparkowego, którego dobór ma szczególne znaczenie dla jakości obsługi i pracy urządzenia. Zęby do łyżek muszą cechować się wysoką jakością, aby móc w pełni dobrze wykonywać swoją pracę. Stawiamy na rozwiązania sprawdzone, solidne i niezawodne. Wiemy, jak ważne są zęby do łyżek koparkowych, dlatego w naszej ofercie znajdują się sprawdzone produkty zaufanych marek. Oferujemy kilka systemów zębowych do koparek, koparko-ładowarek, chętnie pomożemy w wyborze i zaproponujemy najlepsze możliwe rozwiązanie.

zęby do koparki - doosan

System zębowy CAT – niezawodne rozwiązanie

Najbardziej popularny system zębowy w Europie. Zęby do łyżek posiadają zabezpieczenie mocowane z boku zęba. Zabezpieczenie składa się z klina i pierścienia o określonej wielkości. Średnica klina jest to świetny sposób, aby ustalić, wielkość zębów w maszynie. Numer części można określić na podstawie składowych: średnicy i długości klina zamontowanego w zębie.

zęby do koparki - CAT J
System do koparki seria CAT J.

System zębowy B-Lock – do koparek i ładowarek

Posiadamy w ofercie system B-LOCK zębowy szeroko stosowany zarówno w
 łyżkach koparkowych jak i ładowarkowych. Posiada zabezpieczenie
 stalowo – gumowe. Zęby do łyżek marki są niezwykle wytrzymałe i odporne na zniszczenia.

System zębowy Esco – wydaje zęby Super V

Zęby do łyżek Super V: system zębów zapewniający wysoką wydajność dzięki doskonałemu wnikaniu w podłoże, łatwej obsłudze i stopom odpornym na zużycie. Oferujemy bogaty wybór kształtów zębów – do wszystkich zastosowań. Najstarszy znany Esco Conical (stożkowe) i z zabezpieczeniem
z żelaza i żywicy. Posiadamy również zęby Esco rwące z zabezpieczeniem w postaci klina stalowego i klina gumowego. Najnowsze systemy nazywają się Super V.

zęby do łyżek koparkowych
 - ESCO
Zęby koparkowe ESCO.

System zębowy Combi Parts – uniwersalny do większości maszyn

Combi Wear Parts to świetnie zaprojektowany i dobrze rozwinięty system części zużywalnych do praktycznie wszystkich zastosowań w budownictwie. W każdym rozmiarze posiadają wielki wybór produktów. System pasuje do większości typowych modeli koparek i ładowarek. Prosta i wytrzymała konstrukcja Combi Parts przyczyniła się do sukcesu na całym świecie. 

zęby do łyżek koparkowych
- Combi Parts
Ząb Combi Parts.

System zębowy Catex

System zębów charakteryzujący się perfekcyjnością i precyzyjnością wykonania, dla tych, którzy potrzebują idealnego dopasowania. Tolerancja między adapterem a zębem jest minimalna. 

Zęby do koparek – odpowiedni wybór

O tym, o czym należy pamiętać do wybór odpowiednich zębów do konkretnego modelu koparki oraz rodzaju pracy, którą maszyna wykonuje. Informacje na temat osprzętu znajdują się w instrukcji obsługi maszyny – najlepszym rozwiązaniem są zęby do koparek rekomendowane przez producenta. W razie wątpliwości zapraszamy do kontaku!


W naszej firmie można zaopatrzyć się w części do maszyn budowlanych i zęby do łyżek przeróżnych maszyn budowlanych i typów łyżek. Oferowane przez nas zęby do łyżek pochodzą od sprawdzonych producentów, a ich jakość nie budzi żadnych wątpliwości. Wśród modeli możemy wymienić przykładowe jak Caterpillar, Kubota, Hitachi, Volvo, Bobcat, New Holland, Liebherr, JCB 3CX 4CX, Atlas, zębowy system CAT serii J (np. popularny system CAT J300, J200, J250 i wiele innych), zęby JCB Komatsu, zęby KingMet, StarMet, Combi Parts, a to tylko niewielka część całej oferty. Nasze systemy zębowe stosowane są w koparkach, ładowarkach, koparko-ładowarkach.

Dzięki proponowanym rozwiązaniom łyżki do koparek będą w pełni funkcjonalne i wyposażone w niezawodny osprzęt. Ząb łyżki może być przykręcany, montowany za pomocą specjalnych adapterów. Adaptery także znajdują się w naszej ofercie. Oferujemy także odpowiednie modele dla urządzeń typu minikoparki.

Zamiennik części oryginalnej nie musi być gorszy czy słabszej jakości. Nasze produkty cechują się niezwykłą wytrzymałością i przeznaczone są do najcięższych zastosowań w trudnych warunkach. Każda maszyna budowlana wymaga jednak serwisu i wymiany części eksploatacyjnych na nowe, oczywiście dotyczy to także części oryginalnych, które ulegają naturalnemu zużyciu. Części wymieniane są także ze względu na dopasowanie maszyny do rodzaju wykonywanej pracy.